ZŠ Rohatec - úvod

Vážení rodiče, milí žáci,

současná opatření nezměnila organizaci školního roku a nestanovila na tuto dobu prázdniny. Ministerstvo školství požaduje, aby se žáci v co největší míře zapojili do distančního způsobu vzdělávání. V našem případě se jedná o komunikaci s vyučujícími přes https://portal.dmsoftware.cz a plnění zadaných úkolů.

Takové vzdělávání, byť neprobíhá přímo ve škole, je zcela legitimní součástí vzdělávání podle školského zákona a naplňuje cíle, které právní úprava školám přikazuje plnit.

Pokud některý z žáků školy nemá k dispozici potřebné vybavení pro on-line výuku, je žák povinen vyžádat si podklady (zadání úkolů) od jednotlivých učitelů (emaily budou zveřejněny na webových stránkách školy – sekce kontakty)

V současné situaci je pro vzdělávání na dálku důležité, aby se alespoň v základní míře zapojila rodina, obzvláště u mladších žáků. U žáků starších předpokládáme schopnost plnit zadané úkoly samostatně, popř. se mohou obrátit přímo na vyučujícího.

Ředitelství ZŠ a MŠ Rohatec

Please publish modules in offcanvas position.