ZŠ Rohatec - úvod

Nárok na ošetřovné při péči o dítě do 13 let z důvodu uzavření dětského výchovného zařízení uplatňuje zaměstnanec tiskopisem „Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření výchovného zařízení (školy)“, který mu potvrdí ve 2 vyhotoveních výchovné zařízení (škola), které dítě navštěvuje. Zaměstnanec doplní část B tiskopisu a předá je neprodleně svému zaměstnavateli, který pak podklady pro výplatu dávky předá dále příslušné OSSZ.

Žádost v předvyplněné formě na webových stránkách školy si můžete vytisknout zde. Popř. nepředvyplněný tady: https://www.cssz.cz/documents/20143/157311/89_628_5.pdf

Maximálně lze ošetřovné čerpat 9 dní. Výjimkou jsou případy, kdy je rodič samoživitel. Ten může čerpat ošetřovné až 16 dní. Informace vychází z České správy sociálního zabezpečení.

Více na https://www.cssz.cz/web/cz/-/karantena-a-osetrovne-informace-pro-rodice-a-skolska-obdobna-zarizeni-

 

Vzhledem k omezenému provozu školy je možno vyplněný tiskopis nechat osobně potvrdit na ředitelství školy v těchto termínech:

  • středa 25.3. a 1.4. 2020 od 08:00 do 10.00 hodin, a dále dle domluvy přes e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Please publish modules in offcanvas position.