ZŠ Rohatec - úvod

Projekt Erasmus+

Forgotten games – unforgettable playtime

2018-1-SI01-KA229-047110 2

Projekt byl zahájen v září 2018, ukončen bude v srpnu 2020. Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Anotace projektu

Projekt Partnerství škol umožňuje školám v rámci Evropské Unie pracovat na společném úkolu, vzájemně se poznávat, setkávat a sdílet dosažené výsledky.

Náš projekt byl vytvořen se záměrem poukázat na nezdravé trendy v trávení volného času u dětí a mládeže (konzumní styl, málo reálných sociálních kontaktů, nedostatek komunikace, pasivita, vandalismus, šikana a násilí.) Zároveň nabízí lákavou alternativu ve formě hraní her, překonávání komunikačních bariér, společném objevování a růstu.

Do projektu jsou zapojeny čtyři partnerské školy – z České republiky, Slovenska, Slovinska a Chorvatska.

Klíčové cíle projektu

• Zdokonalování sociálních kompetencí – komunikace, interakce, sebehodnota, řešení problémů.

• Zdokonalování jazykových dovedností – v mateřském i cizím jazyce.

• Objevování kulturního bohatství – respekt, tolerance, tradice.

• Vytvoření databáze her použitelných při školních činnostech, venku, v běžném denním životě.

• Posilování ICT dovedností – práce s videem, audio nahrávky, média, tištěné příručky.

• Motivace k učení a sebepoznávání, plánování, realizace výstupů.

• Inkluze.

Klíčové aktivity projektu

• Vyhledávání tradičních her nás i našich předků, sbírání, poznávání, dokumentování.

• Modifikace her aneb hry v moderním pojetí.

• Předávání her, vzájemné učení.

• Tvorba příručky, videa.

• Příprava a realizace tematických dnů o partnerských zemích.

• Výměnné pobyty žáků, vzájemné návštěvy, sdílení, školení pedagogů.

Naposledy změněno pondělí, 27 leden 2020 21:33

Please publish modules in offcanvas position.