ZŠ Rohatec - úvod
středa, 29 leden 2020 00:00

S Erasmem + do Slovinska

Druhý říjnový týden se čtveřice rohateckých učitelů vydala na cestu do vzdáleného slovinského městečka Šentjernej, aby zde navázala partnerství se třemi dalšími školami – slovinskou, chorvatskou a slovenskou. Setkání probíhalo ve velmi příjemné atmosféře. Hodně času jsme strávili plánováním projektových aktivit, ve kterých budeme společně s dětmi pátrat po zapomenutých hrách, hrát je, přetvářet a sdílet s ostatními. Propojováním minulého a současného budeme mít možnost odkrývat a spoluutvářet naše kulturní dědictví a zároveň u dětí budovat důležité kompetence v oblasti sociální, komunikační, jazykové i ICT. Ve volném čase jsme poznávali okolní krajinu a památky. Zavítali jsme do nedalekého kláštera a skanzenu v Pleterje, navštívili hlavní město Lublaň, zdejší sídlo EU, etnografi cké muzeum a muzeum loutek. Nechyběl ani výlet do přírody k jezeru Bled, návštěva muzea obuvnictví v městečku Tržič či perníkářské dílny v Radovljici. Na duši nás pohladily krásně podzimně zbarvené vinice, výborné jídlo a zejména skutečně milí lidé. Potěšilo nás, kolik toho máme společného, jak dobře si navzájem rozumíme i v našich rodných jazycích a jak moc máme rádi naše tradice, kulturu a lidové písničky, které se linuly od pracovního stolu, z okna autobusu i od ohýnku „pod ořechem“. Velmi se těšíme na další setkání v dubnu 2019, tentokrát již se žáky, v chorvatském Hum na Sutli.

Naposledy změněno středa, 29 leden 2020 20:46

Please publish modules in offcanvas position.