ZŠ Rohatec - úvod
středa, 29 leden 2020 00:00

Dobro došli do Hum na Sutli!

Projektové setkání G.A.M.E., Erasmus +, Chorvatsko 12. – 17. 5. 2019

V neděli 12. května ráno začala dlouhá cestu projektového týmu ve složení Nikola Marková, Markéta Svrčková, Jolana Vajčnerová, Petra Vacenovská, Mgr. Zuzana Hřivnová, Mgr. Olga Škrobáková a Mgr. Bc. Zbyněk Andrýsek přes Brno, Vídeň, Záhřeb až do malé vesničky Hum na Sutli na chorvatsko-slovinské hranici na setkání projektu G.A.M.E. Jak se nám tam líbilo? Nikola Marková to sepsala takto:

„Ze začátku jsem se bála cokoliv říct, ale jakmile jsme přijely do naší nové rodiny, strach mě brzy přešel. V pondělí ve škole na hodinách chorvatštiny, zeměpisu a hudební výchovy jsme se nejprve prohlíželi jak sochy v muzeu, ale brzy jsme se spřátelili. Na slavnostním přivítání jsme představili naši zemi, obec i školu, a pak si zahráli slovenské hry. Večeře v rodině u kulatého stolu byla super. Povídali jsme si, koukali na televizi, a i když jsme tomu moc nerozuměly, tvářily jsem se chápavě - to byla sranda☺ . V úterý jsme hráli české hry a odpoledne vyrazili na výlet na hrad Veliki Tabor, skanzen Kumrovec a poutní místo Marija Bistrica, kde jsme si v perníkářské dílně zdobili červená srdíčka. Ve středu jsem se i přes krutý déšť vydali na průzkum muzea neandrtálců v Krapině, Technického muzea Nikola Tesly a Muzea iluzí v Záhřebu. Ač jsme byli promrzlí na kost, dobrá nálada stále vládla a naše přátelství se prohlubovalo. Ve čtvrtek jsme poznali chorvatské a slovinské hry, a také jsme měli hodinu chorvatštiny, ve které jsme si užili jejich jazykolamy a četbu básní. Odpoledne jsme navštívili místní sklárnu a pana starostu. Večer byla pro všechny připravena ve škole závěrečná hostina a disko. Všichni jsme jedli, povídali a tančili, jakoby to nikdy nemělo skončit. V pátek ale přišel den loučení. Po slavnostním ukončení jsme se všichni objímali, plakali a vyměňovali čísla. Bylo to hrozné opouštět tolik nových kamarádů. Nakonec jsme se vydali domů plni vzpomínek. Byl to jeden z nejlepších týdnů v mém životě. Moc jsem si z toho odnesla a jsem moc vděčná těm, díky kterým jsem to mohla zažít.“

 

Naposledy změněno středa, 29 leden 2020 20:54

Please publish modules in offcanvas position.