ZŠ Rohatec - úvod
středa, 29 leden 2020 00:00

PROJEKTOVÉ SETKÁNÍ SLOVENSKO, Lipany 29. 9. - 4. 10. 2019

V novém školním roce je opět v proudu i mezinárodní projekt Erasmus + „ Forgotten games, unforgettable playtime“ , který se věnuje zapomenutým hrám a do kterého jsou zapojeny čtyři školy z Česka, Slovenska, Chorvatska a Slovinska. V měsíci září jsme se v několika hodinách seznámili s geografií, kuchyní a kulturou našich slovenských sousedů, abychom byli jaksepatří připraveni na nadcházející projektové setkání na Slovensku. A takto zážitky sepsali jeho účastníci:

Dne 29.9.2019 jsme po dlouhé asi 10ti-hodinové cestě dorazili do Lipan. Tam jsme se seznámili s našimi hostitelskými rodinami a poté jsme dorazili do našich domovů, kde jsme si odpočinuli na další den.

V pondělí ráno jsme dorazili do školy, kde jsme se seznámili s ostatními členy projektu Erasmus+. Dále jsme šli do čajovny Pavučina, kde jsme měli přednášku o léčivých bylinkách a nakonec jsme šli do galerie podívat se na obrazy. Ve škole jsme měli 2 hodiny angličtiny a pak jsme šli na oběd. Dále jsme až do 4 hodin hráli české, slovinské, chorvatské a slovenské hry. Vrátili jsme se k našim hostitelským rodinám (jako pak každý den) a měli svůj vlastní program.

V úterý jsme viděli folklórní vystoupení a každá země se patřičně představila. Pak jsme se mohli jít podívat na jarmark “Řemeslo má zlaté dno”. Bylo tam spoustu tradičních řemesel, které jste si mohli i vyzkoušet. Jako např. vyrábění mýdla, pletení nebo stloukání másla a další. Po obědě jsme vylepšovali hry a kreslili k nim loga.

Ve středu jsme byli na túře ve Vysokých Tatrách a naše cesta směřovala k Popradskému plesu a symbolickému hřbitovu za všechny oběti Tater. Byla tam opravdu nádherná příroda. 

Ve čtvrtek jsme byli na výletě v Bardejově, který je zapsaný v památkách UNESCO. Viděli jsme náměstí a baziliku a také jsme nakoupili různé suvenýry. Večer bylo poděkování všem hostitelským rodinám za to, že jsme u nich mohli být. Bylo tam spoustu jídla a pití a všichni se náramně bavili.

V pátek jsme byli na jedné hodině angličtiny. Ale tentokrát na gymnáziu. A potom přišlo loučení. Bylo smutné, že už nebudeme moc být s těmi lidmi, co jsme tam poznali a už tehdy jsme věděli, že se nám po nich bude stýskat. Pak už jsme jen byli doprovozeni na vlakové nádraží a jeli jsme domů.

Tento výlet byl opravdu úžasný, moc jsme si ho užili a máme na něj spoustu vzpomínek. A už teď se moc těšíme na březen, kdy mají ostatní země přijet k nám. 

 

Please publish modules in offcanvas position.