úterý, 14 únor 2017 00:00

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

HALLOWEEN ve školní družině

První listopadový pátek v podvečer, se děti ze školní družiny proměnily v duchy, čarodějnice, kostlivce a jiná strašidla, která přišla oslavit svůj oblíbený svátek Halloween.

Někdo může namítnout, že v Čechách tento svátek neslavíme. Ale už od 1. třídy se učíme anglicky a měli bychom vědět, jaké tradice se dodržují v anglicky mluvících zemích.

Nejprve si děti ve třídách rychle připravily za pomocí instruktorů a p. vychovatelek strašidelná doupata na spaní, a jakmile se rozloučila s rodiči a všude panovala černočerná tma, nic nebránilo tomu, aby se po skupinkách vydala na Halloweenskou stezku odvahy.

Během této stezky musela všechna „strašidla“splnit mnoho úkolů jako například: prolézt pavučinou a tunelem, který byl plný nejrůznějšího hmyzu, nazdobit mafin halloweenským motivem, spočítat kostlivce, střílet na duchy nebo najít klíč od pokladu ve čtyřech nádobách s podivným obsahem. Všichni byli moc šikovní, odvážní a podařilo se jim stezku úspěšně zvládnout a poklad najít.

Jakmile se ze „ strašidel“ staly po večerní hygieně opět děti, schoulily se do spacáků, povídaly si, navzájem se strašily a nakonec únavou  usnuly. Ráno se děti shodly na tom, že to byl pro všechny nezapomenutelný zážitek.

Chtěli bychom moc poděkovat všem, kdo se na Halloweenské noci podíleli. Samozřejmě děkujeme také rodičům, kteří poskytli nejen materiál pro výzdobu školy, ale také nejrůznější pochutiny, po kterých se hlavně po ránu jenom zaprášilo.

Vychovatelky ŠD