čtvrtek, 14 prosinec 2017 00:00

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

PODZIM VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Letošní podzim byl pro děti ze školní družiny bohatý nejen na hezké dny a krásně zbarvené listy, ale hlavně na zážitky.

V první polovině října, proběhla jako již každoročně na fotbalovém hřišti „ Drakiáda“. Ačkoli v tento slunečný den foukal vítr jen občas,byla snaha dětí odměněna a draci většině z nich vzlétli.

Ve středu 18. 10. připravily paní vychovatelky pro děti vycházku na Roztrhány. Děti přinesly pro koně zeleninu a tvrdé pečivo, mohly si je pohladit i nakrmit a odměnou za jejich dlouhou cestu jim byl připravený oheň, na kterém si opekly špekáček. Moc děkujeme paní Vlachové za připravený oheň a poskytnuté zázemí.

A co se dělo na podzim dál?

Protože chtěli naši školní družinu „ napadnout zlí démoni“ museli se všichni studenti spojit a vypravit se hledat 13. komnatu, ve které byl ukryt Kámen Mudrců. A tak byla v pátek

3. 11 večer naše Základní škola plná čarodějů a čarodějnic, kteří se po malých skupinkách vypravili plnit nelehké úkoly a získat tak „ kouzelný kámen“. Nejdříve si vyrobili kouzelnou svíčku, která je provázela celou cestu. Dále museli projít strašidelným tunelem a pavučinou, složit kostlivce, vybrat si od démona kouzelnou fazulku, projet slalom na koštěti Nimbus 2017 a ještě spoustu dalších úkolů, které je přivedli až k 13. komnatě. Po objevení správného klíče od komnaty, se každý podepsal na Kámen Mudrců a ten jim vydal sladkou odměnu. Všichni studenti to zvládli bez chyby či projeveného strachu a Kámen Mudrců s jejich podpisy bude zdobit naši družinu po celý školní rok.

A aby nebylo těch neobyčejných zážitků málo, přijel děti do školní družiny navštívit pes Lucas se svými páníčky. Lucas je chytrý a vycvičený pejsek, který umí tančit i předvádět nejrůznější triky a vystupuje nejen pro děti po celé České republice. Nejen, že dětem své vystoupení předvedli, ale i děti sami si mohly zkusit, že za pamlsek, poslechne Lucas i je. Krásný zážitek odměnily děti velkým potleskem.

vychovatelky ŠD

Více z této kategorie: ZE ŠKOLNÍ DRUŽINY »