ŠKOLSKÁ RADA

Bc. Nicole Marková

ROHATECKÝ SLAVÍČEK 2017

V NAŠÍ ŠKOLE SE ZASE ZPÍVALO

Rohatečtí slavíčci se opět po roce v pátek 31. března rozezpívali při již tradiční přehlídce lidových písniček „ROHATECKÝ SLAVÍČEK“. Velké poděkování patří nejen dětem, které chtějí zpívat a nikdo je do zpěvu nemusí nutit, ale všem, kteří děti připravili – paní učitelky, rodiče, prarodiče, sourozenci, kamarádi…

Výběr písničky i radost, s níž ji děti zpívají, dávají lidové písničce stále naději na její další život.

Za zmínku rovněž stojí, že dvě žákyně naší školy, Julie Bravencová (3. třída) a Magdalena Trnovcová (6. třída), reprezentovaly naši školu v neděli 26. března 2017 v oblastním kole pěvecké soutěže ve Strážnici na Zpěváčcích Strážnicka k poctě Vaška Harnoše. Oběma dívkám patří velké díky, protože se zde popraly s řadou rovnocenných zpěváčků, s klidem a sebevědomě předstoupily před cimbálovou muziku a odbornou porotu a k tomu všemu byly oblečeny do nádherných rohateckých krojů.

Doufám, že se i v příštím roce u lidové písničky s mnohými žáky potkáme, protože je velmi důležité, aby lidová píseň neutichla, aby byla stále v oběhu a přispívala ke zkrášlení všedních i nevšedních dní nás všech.

MIROSLAVA VESELSKÁ

DEN ZEMĚ 2017

Den Země

Stejně jako každý rok, tak i letos jsme v naší škole uskutečnili „Den Země“. Celá akce se nesla v duchu projektového dopoledne s titulem „Čtyři živly“. Název nám již napovídá, že byly připraveny čtyři vzdělávací okruhy – „voda“, „vzduch“, „oheň“, „Země“. Výuku pedagogové žákům zpestřili prezentacemi, pokusy a názornými ukázkami, jak lze dary země využít. Součástí aktivit bylo např. filtrování znečištěné vody, tvarovaní nádobí z hlíny, objasnění vzniku zemětřesení a střídání ročních období, využití vzduchu pro každodenní potřebu, poznávání druhů půdy, sázení semen, barvení vody, rozdělávání ohně atd. Děti si z projektového dne odnesly spoustu poznatků a hezkých zážitků. Na podobnou akci v budoucnu bezesporu navážeme.

Zdeňka Tománková, učitelka ZŠ Rohatec