neděle, 30 srpen 2015 00:00

Škola plná zdraví

VIII.ročník

,, ŠKOLA   PLNÁ       ZDRAVÍ "

Školní jídelna je zapojena do projektu ,, Škola plná zdraví " .

I tento ročník zaštítil po odborné stránce dětský lékař a primář Fakultní nemocnice v Motole MUDr. Petr Tláskal a Společnost pro výživu. Projekt podporuje také nadační fond Kapka naděje Pomáháme zdravým dětem preventivně chránit své zdraví správnými stravovacími návyky . . .“ .

Škola plná zdraví respektuje vyhlášku o školním stravování. Zelenina, luštěniny a ovoce je klíčovou součástí zdravé výživy - obsahuje vitamíny, minerály, vlákninu. Děti by měly svou stravu doplňovat v dostatečném množství zeleninou, luštěninami a ovocem. Je to jedna z důležitých složek prevence nejen obezity, onemocnění srdce a cév. Dětská obezita je celosvětový problém. Obézních dětí s nadváhou přibývá, tento negativní trend se výrazně projevuje i v České republice.

Cílem školní jídelny je:

*přenesení pozitivního vztahu k zelenině, luštěninám a ovoci prostřednictvím dětí i do rodiny

*přispět ke zlepšení zdravotního stavu dětí i dospělých

*pomocí školní jídelny podpořit přirozeně kladný vztah dětí k zelenině, luštěninám a ovoci

*zdravější moderní životní styl, vyváženější chutě, ale také zábava

Motivační program:

„ BONDÍKOVÁNÍ " - podle nastavených pravidel pro daný školní rok, děti za odebrané / snězené / zeleninové jídlo, dostanou razítko „ BONDÍKA ".

• Děti ve školní družině mají mít kartičku na jméno, do které sbírají jednotlivci body. Podle nasbíraných bodů / bondíků / jsou na konci školního roku odměněny dárky.
  • Děti ve vyšších ročnících se můžou zapojit do sbírání bodů jako kolektiv třídy.
  • Děti v mateřské škole – dostanou odměny do tříd, kde se můžou formou zábavy a hry seznámit se zeleninou, luštěninami a ovocem správným návykům zdravé výživy.
Číst 268 krát Naposledy změněno čtvrtek, 14 září 2017 12:04