ZŠ Rohatec - úvod
úterý, 19 kvě 2015 00:00

Projektový den

Ve čtvrtek 14. května již tradičně proběhl na naší škole Projektový den, který byl letos opět tak trošku jiný. Na prvním stupni byl zaměřen převážně matematicky s menší ochutnávkou českého a anglického jazyka a na druhém stupni pak na zpracování recyklovatelných materiálů - papír, plast. V matematických úlohách prvního stupně si žáci především cvičili logiku a prostorovou orientaci. Druhostupňáci si vyzkoušeli tvoření z plastových kelímků (příšerky), plastových lahví (peněženka, chobotnice), Proložek od vajíček (kytky), ruliček toaletního papíru (ornamenty), WC papíru (podobnost - obrazce), víček z PET lahví (znaky měst a obcí). Následovaly i úkoly z českého jazyka (reportáž, popis pracovního postupu) a angličtiny (plakát - pozvánka do města či zúčastněnou školu).
Kromě žáků naší školy se tohoto dne zúčastnila družstva žáků ze zákldaních škol z Dubňan, Brna a Hodonína.
Uvítali jsme rovněž návštěvu zástupců PdF UP Olomouc, pod kterou naše škola co by fakultní škola patří.
Z celého čtvrterčního dopoledne si žáci odnesli nejen pamětní list, ale rovněž některé své výrobky a především nové zkušenosti.
 
 
 
                        
 
 
Naposledy změněno středa, 18 kvě 2016 10:21

Please publish modules in offcanvas position.