ZŠ Rohatec - úvod
pondělí, 13 červenec 2015 00:00

DIVADLO "PŘEMYSLOVCI"

O životě a vládě Přemyslovců se nenásilnou a zajímavou formou dozvěděly děti v úterý 16. června během divadelního představení v kulturním domě. Herci barvitě dětem přiblížili, jak se v té době panovníci v českých zemích střídali a hlavně, co který z nich dokázal či nedokázal, preferoval, zavedl či jaké měl klady, zápory, neduhy, záliby...

V jednotlivých úsecích si zahráli rovněž žáci - chlapci. Zahráli si česká knížata Bořivoje II., Oldřicha a Svatopluka, za což byli od svých spolužáků odměněni bouřlivým potleskem. Atmosféru historické doby dokreslovaly i dobové kostýmy herců a kulisy, které diváky jakoby vtáhly do tohoto období. 

Celé představení bylo završeno šermířským vystoupením. Za mohutného fandění dětí se do sebe pustili dva tehdejší bojovníci. Souboj skončil nerozhodně, a tak děti oba šermíře odměnili dlouhotrvajícím potleskem nejen za tento mač, ale i za celé divadelní představení.

 

FOTO-PŘEMYSLOVCI

 

Naposledy změněno středa, 18 kvě 2016 10:20

Please publish modules in offcanvas position.