ZŠ Rohatec - úvod
pondělí, 13 červenec 2015 00:00

TONDA OBAL NA CESTÁCH

Tonda obal na cestách je název ekologického programu pro žáky základních škol a jeho cílem je podpora vědomí odpovědnosti za životní prostředí a propagace tříděného sběru odpadů.

Tohoto programu se měli možnost zúčastnit rovněž naši žáci v pondělí 15. června. Během jedné vyučovací hodiny se naučili třídit odpadky a dozvěděli se o jejich dalším využití.

Program je rozdělen na tři úrovně podle věku dětí. Žáci 1. - 3. třídy rozeznávali základní druhy odpadu a ujasnili si, co patří do barevných popelnic, které jsou běžně na ulicích. Žáci 4. - 6. třídy se seznámili se sběrným dvorem, skládkou a spalovnou. Ujasnili si třídění všech druhů odpadu a zhlédli videoukázky ze zpracování odpadu a výrobky z recyklovaných materiálů.

Nejstarším žákům byl k tomu všemu ještě vysvětlen systém nakládání s komunálním odpadem v ČR.

Program je připravený ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí, Ministerstvem průmyslu a obchodu a Pedagogickou fakultou UK.

Naposledy změněno středa, 18 kvě 2016 10:19

Please publish modules in offcanvas position.