Menu

Další informace

Cvičení CO-PO

  • čtvrtek, 21 duben 2016 00:00

Cvičení Co a PO

V rámci prevence se na základní škole v Rohatci koná vždy na podzim a na jaře cvičení Civilní obrany a požární ochrany. Letos v březnu se tento den stal velkým překvapením pro žáky a učitele školy i pro rohatecké hasiče. Školou se dopoledne rozezněly sirény a na chodbě se objevil kouř. I když tuto situaci nikdo nečekal, velmi rychle a spořádaně se žáci i s ostatními zaměstnanci školy evakuovali na parkoviště školy.

Po chvilce se objevila hasičská auta a hasiči zahájili neplánovanou akci. Společně s požární hlídkou školy vnikli do budovy školy a podle zavedených pravidel prohlédli každou místnost v budově. Při prohlídce objevili „zapomenutou“ žákyni, kterou vyvedli z budovy.

I když všichni během akce pochopili, že jde pouze o cvičení, chovali se profesionálně až do konce akce, protože každá zkušenost v oblasti prevence požární ochrany je velmi důležitá.

                                                                                              Milana Ševčíková ZŠ a MŠ Rohatec

 

http://skolarohatec.rajce.idnes.cz/Cviceni_CO-PO

Naposledy změněno čtvrtek, 05 květen 2016 07:36