Menu

Další informace

Beseda - zubní prevence

  • pátek, 27 kvě 2016 00:00

Dne 11. 5. 2016 navštívila naši školu zubní lékařka Petra Tománková, která pod záštitou firmy CURADEN pořádá informační a preventivní semináře v oblasti ústní hygieny. Všichni jsme byli zvědaví, co nás čeká. Museli jsme si přinést kartáčky na zuby. Dozvěděli jsme se, jak si správně čistit zuby, kde nejčastěji a jak vznikají zubní kazy. Mohli jsme si také vyzkoušet tokovou fialovou vodičku, která se obarví, když máme na zubech plak. Světle růžovou se zbarvil plak, který tam nebyl dlouho a tmavě fialovou se zbarvil plak, který tam byl už nějakou tu dobu. Bylo to velmi zajímavé, dozvěděli jsme se spoustu nových a zajímavých informací.  Moc děkujeme!!!

Denisa Řezáčová VIII. tř., Lucie Elšíková IX. tř.

 

 

http://skolarohatec.rajce.idnes.cz/Beseda_-_zubni_prevence