ZŠ Rohatec - úvod
pondělí, 05 červen 2017 00:00

Vrba hlavatá

Vrba hlavatá

V březnu letošního roku se žáci 7. a 8. třídy zapojili do akce organizované rohateckým Dúbkem, a to vysázení vrby hlavaté v lokalitě Na Lúkách. Každá třída měla k dispozici 15 mladých vrb, takže celkem se na oba břehy potoka zasadilo 30 stromů.

Nejprve Honza Švanyga seznámil žáky s rozšířením, využitím a významem tohoto druhu vrby a poté rozdělil nástroje a stromky. Každý žák přiložil ruku k dílu – někdo stromky pilkou zarovnal, jiný vyryl asi 50 cm hlubokou jámu, do které se stromek zasadil, zahrnul zpátky hlínou a udusal.

Práce šla žákům svižně od ruky, bavilo je to a byli spokojení, že udělali dobrou věc pro rohateckou přírodu.                                                                                                   Mgr. Olga Škrobáková, ZŠ Rohatec

 

http://skolarohatec.rajce.idnes.cz/Vrba_hlavata/

Please publish modules in offcanvas position.