ZŠ Rohatec - úvod
pondělí, 05 červen 2017 00:00

Svátek matek v MŠ

Ochutnávka zdravého stravování v rohatecké školce

11. května proběhla v mateřské škole besídka k Svátku matek. Této příležitosti využily kuchařky ze školní jídelny v Rohatci a připravily ochutnávku několika pomazánek, netradičního moučníku a grilované mrkvičky v naší mateřské škole. Maminky, babičky i tetičky tak mohly ochutnat, co děti ve školce dostávají na talíř. Podle ohlasů a prázdných tácků všem chutnalo a to nás těší. Jeden z receptů na ukázku:

Fazolové brownies   - vyšleháme 3 vejce s 200 g třtinového cuku, přidáme 1 polévkovou lžící oleje, rozmixované sterilované červené fazole 500g Bonduelle /bez nálevu/, 1 pol.lžíci kakaa, 1 káv.lžičku skořice a 1 káv. lžičku prášku do pečiva. Pečeme ve vymazané formě na 200°C asi 40 min.

                                                                                  Irena Elšíková - vedoucí školní jídelny

http://skolarohatec.rajce.idnes.cz/skolni_jidelna/

Please publish modules in offcanvas position.