ZŠ Rohatec - úvod
pondělí, 05 červen 2017 00:00

Přírodovědná vycházka 1. třídy

Přírodovědná vycházka pod vedením studentů Mendelovy univerzity v Brně

Již druhým rokem jsme přijali nabídku studentů z Mendelovy univerzity zúčastnit se přírodovědných naučných programů. V pátek 26. května žáci 1. třídy absolvovali přírodovědnou vycházku na rohatecké louky v doprovodu botanika a odborníka na pavouky. Společně jsme do sítí nachytali nejrůznější zástupce hmyzí říše, které jsme pod sklíčkem pozorovali přenosným mikroskopem. Žáci tak měli možnost vidět zvětšenou housenku nebo larvy komára. Velkým překvapením pro žáky byla svlečená kůže obrovského pavouka a štíra, kterou nám instruktoři na ukázku přivezli. V průběhu dopoledne jsme se dozvěděli mnoho zajímavých a nových informací, které byly bezesporu pro děti přínosem. Na závěr jsme našli nové obydlí pro krásného Roháče s nevěstou. Budeme se těšit na akce podobného charakteru.

http://skolarohatec.rajce.idnes.cz/Prirodovedna_vychazka_1._tridy/

Please publish modules in offcanvas position.