ZŠ Rohatec - úvod
úterý, 06 červen 2017 00:00

Exkurze Čejkovice - 7.třída

Exkurze

Dne 18. 4. 2017 jsme s panem učitelem Šmýdem a s panem učitelem Andrýskem vyrazili na exkurzi do Čejkovic a Milotic. Sraz jsme měli na autobusové zastávce u školy, alespoň 15 minut před odjezdem. Odjížděli jsme něco po 8 hodině. Naše první zastávka byla v Sonnentoru, neboli slunečné bráně. Měli jsme možnost se podívat na průběh výroby čaje a čajových směsí. Hned na začátku se nás ujala slečna průvodkyně, která nám rozdala malý kelímek čaje na ochutnání a pustila nám krátký film o vzniku, postupu a výrobě v Sonnentoru. Vysvětlila nám, že vše je v biokvalitě. Zakladatel je Johannes Gutmann. Mohli jsme si koupit čaj jako je třeba dobrá nálada nebo různé jiné výrobky. Poté jsme vstoupili do firemní kantýny, kde jsme si mohli něco zakoupit. Tenhle zážitek jsme zakončili vyhlídkou z budovy.

Po odchodu jsme navštívili muzeum T. G. Masaryka. Byl to dům kde žil od roku 1856 do roku 1862, kde strávil 6 let svého života. Jeho dům byl jeho rodině přidělen jako spousta ostatních jeho bydlišť. Vědomosti si rozšiřoval četbou knih, které mu půjčoval místí učitel a páter.

Po opuštění Čejkovic jsme autobusem vyrazili do Milotic, kde jsme museli chvíli počkat v autobuse kvůli malé přeháňce. Poté co jsme vystoupili z autobusu, šli jsme do přírodní rezervace Horky u Milotic. Tam jsme viděli spoustu zajímavých věcí např. hnízda břehule říční nebo prvosenku jarní, lidově petrklíč a také hlaváček jarní. Když jsme se vrátili, jeli jsme se podívat do zámeckého parku, také v Miloticích, kde jsme viděli pávy a dokonce se nám povedlo vidět čápa, když hledal nějaké jídlo. Po tomhle skvělém zážitku jsme vyrazili domů.

Líbilo se mi vše, protože jsem viděla, jak výrobu čajů, tak i procházka venku a moc jsem si to užila. Děkuji za zorganizování této exkurze.

                                                                                              Erika Buchtíková, VII. třída

http://skolarohatec.rajce.idnes.cz/Exkurze_Cejkovice_-_7.trida/

Please publish modules in offcanvas position.