ZŠ Rohatec - úvod
úterý, 06 červen 2017 00:00

DEN ZEMĚ 2017

Den Země

Stejně jako každý rok, tak i letos jsme v naší škole uskutečnili „Den Země“. Celá akce se nesla v duchu projektového dopoledne s titulem „Čtyři živly“. Název nám již napovídá, že byly připraveny čtyři vzdělávací okruhy – „voda“, „vzduch“, „oheň“, „Země“. Výuku pedagogové žákům zpestřili prezentacemi, pokusy a názornými ukázkami, jak lze dary země využít. Součástí aktivit bylo např. filtrování znečištěné vody, tvarovaní nádobí z hlíny, objasnění vzniku zemětřesení a střídání ročních období, využití vzduchu pro každodenní potřebu, poznávání druhů půdy, sázení semen, barvení vody, rozdělávání ohně atd. Děti si z projektového dne odnesly spoustu poznatků a hezkých zážitků. Na podobnou akci v budoucnu bezesporu navážeme.

                                                                                  Zdeňka Tománková, učitelka ZŠ Rohatec

http://skolarohatec.rajce.idnes.cz/DEN_ZEME_2017/

Please publish modules in offcanvas position.