ZŠ Rohatec - úvod
pondělí, 02 říjen 2017 00:00

Z per deváťáků…………………..příběh z jedsnoslabičných slov

Muž hlad měl

Byl muž, měl kuš a šel na lov. Laň se, laň tam, muž pak laň sťal. Šel dom, laň měl, měl nůž, laň kuch, hlad měl. Pec měl, do ní laň dal. Laň sněd, pít chtěl, pár vín měl, pít je chtěl. Pil moc, být noc, spát chtěl. Vlk vyl, pán zas hlad měl, ven šel. Zřel vlk, kuš bum, vlk bác, nůž mlask. Šel spát. Pak vstal, svět žil dál. Pán zas hlad měl. V les zas šel. Tam už nic, tak do měst šel. Tam trh byl, hrad co val, cajt zatk ho. Muž sněd ho. Muž šel zas na trh a tam krad dál. Pil sud pln piv a šel jíst dál. Lid se mu smál, že je špek, ham, on lid sněd. Hlad furt měl, na hrad šel a tam král i stráž ham. Muž mlask, a pak prásk, lid ven, s ním i král a stráž a muž do cel dán. Pak kat šup a muž bez hlav.

 

Pes, kost a vlk

Byl pes, žil tam, kde je les. Měl hlad a žít chtěl. Tak šel do vsi jíst a pít. Ve vsi byl dům. A v něm žil kluk jak buk. Ten kluk měl kost a džus. To byl hnus. Ten pes šel tam, kde žil ten kluk. Pes chtěl kost a džus. Kluk řek: ,,Ne ne“. Tak pes ho raf a šel dál.

Slyš ten hlas, je tu zas vlk a past. Pes má strach. Co ten pes zas řve? Pes jde tam, kde je vlk. A teď hop a hup. Tu je ten vlk. Pes se lek. Vlk řek: ,, Dej mi kost, neb ti sním tvůj chvost“. A pes zmlk. A teď dup, zem křup. Vlk je fuč. Spad pod sráz. Ten vlk je ale hňup. Pes řek: ,, A teď se tu muč“. Vlk kňuk: ,, Než tu žít , radš chci hnít“.

 

Zloun a pes

Byl zloun a ten měl hlad. Měl chuť na lup. Tak šel do hor a tam lup zhléd. Byl to mňam pes. Ten pes se lek a zmiz. Zloun měl hlad, a tak šel za ním. Chtěl svůj lup, a tak šel dál. Šel přes stráň, bor a les. Pes jak zjev před ním stál. Zloun se lek, nůž mu spad a pes zas pryč. Šel dál, slyš štěk a zas se lek. Šel přes les a dost se bál, když tu zas štěk pes o kus dál tu stál. Zloun vid, že zbraň mu spad, krok zpět. Pes vpřed, hlad má též, skok na krk. Zloun zab a byl ham mňam. A pak zbyl jen kost a smrad. Pes ví, že zloun byl zlý, tak ho zab.

Please publish modules in offcanvas position.