ZŠ Rohatec - úvod
čtvrtek, 14 prosinec 2017 00:00

SOUSTŘEDĚNÍ VE VELKÝCH PAVLOVICÍCH

Pracovní soustředění IV. třídy

ve Velkých Pavlovicích

Na začátku letošního školního roku jela IV. třída na adaptační - pracovní pobyt do Velkých Pavlovic. S naší novou třídní paní učitelkou A. Zborovskou a paní učitelkou Z. Bachelovou jsme v pěkném prostředí Ekocentra Trkmanka strávili tři dny plné zajímavé matematiky, angličtiny, her a soutěží.

V matematice jsme například pracovali s krychlí (vystřihovali jsme různé sítě krychle) a měli jsme Matematickou olympiádu – MATBOJ, kdy jsme se rozdělili do družstev a plnili různé matematické úkoly. V angličtině jsme hráli hry, např.: hledali jsme barvy, zpívali anglické písně a procvičovali jsme anglickou abecedu.

Také jsme se byli podívat v místním vinařství, kde jsme ochutnali čerstvě vylisovanou hroznovou šťávu. Po dni plném počítání, rýsování nebo angličtiny nám byla odměnou „Sportovní olympiáda trochu jinak“. Nejlepší byl asi hod oštěpem – brčkem nebo třeba hod diskem – papírem. Kluci se pak nejvíc vyblbli u fotbalu, holkám se líbilo, že mohou být spolu na velkém pokoji.

V Pavlovicích jsme si to moc užili.

Hana Okáníková a Nela Grombířová, IV. třída

 

http://skolarohatec.rajce.idnes.cz/SOUSTREDENI_VE_VELKYCH_PAVLOVICICH/

 

 

Please publish modules in offcanvas position.