ZŠ Rohatec - úvod
pátek, 27 duben 2018 00:00

ŽIVOT S HENDIKEPEM

Život s hendikepem

Ve středu 28. 3. 2018 se žáci 4. ročníku pokusili vžít do dětí s hendikepem. V rámci CO a PO měli zapůjčené dva dětské invalidní vozíčky, s jejichž pomocí zdolávali nástrahy „běžného“ školního dne jako například: otevřít si dveře, přejet práh, napsat něco na tabuli, pohybovat se po chodbě. Tedy činnosti, které vykonáváme tak nějak automaticky, ale na vozíčku pro nás představují často velký problém. Někteří žáci si také vyzkoušeli jízdu výtahem či plošinou pro vozíčkáře, která je na naší škole nainstalována.

Všechny děti tuto činnost braly velmi zodpovědně. A i přesto, že jsme si dopoledne užili, shodli jsme se na tom, že život „na vozíčku“ není vůbec nic lehkého.

                                                                       Alena Zborovská, ZŠ a MŠ Rohatec

https://skolarohatec.rajce.idnes.cz/ZIVOT_S_HENDIKEPEM/

 

Please publish modules in offcanvas position.