ZŠ Rohatec - úvod
pátek, 27 duben 2018 00:00

JAK JSME SE UČILI PLAVAT

Jak jsme se učili plavat

„No, babičko, řeknu ti, že od ledna jsme se moc těšili – že znovu budeme jezdit na plavání!  Nemohli jsme se dočkat, až výuka začne. Nastal 10. leden a bylo to tu! Autobus nás očekával před školou…

Po první hodině, kdy jsme byli přezkoušeni, jak kdo plavání z loňska umí, jsme byli rozřazeni do čtyř skupin. Na začátku hodiny se vždycky voda zdála studená, ale moc se mi líbilo, že jsme měli „volné plavání“. Lovili jsme kroužky, plavali na všechny možné způsoby a taky se klouzali na klouzačce, to mě bavilo ze všeho nejvíc. Skákali jsme, plavali a vylepšovali naše plavecké schopnosti a s napětím a trochu i lítostí jsme očekávali poslední lekci, kdy se sice s plaváním rozloučíme, ale kdy se konají také závody…“

I takto začíná jedno ze slohových cvičení žáků III. A., kteří se letos spolu se spolužáky z III.B a II. ročníku účastnili výuky plavání. Pro naše ostřílené třeťáky můžeme klidně říci – v „našem starém dobrém bazénu v Ratíškovicích“, jelikož zde děti absolvovaly výuku již minulý rok.

Někteří „nováčci“ se vody přestali bát, jiní získali základní plavecké dovednosti, ostatní ty své dosavadní vylepšovali a zdokonalovali. Také jsme získali pojem o průběhu poskytování první pomoci tonoucímu a zopakovali si dobře známá čísla tísňových linek. Zkrátka a dobře, i díky milým a usměvavým odborným instruktorkám, přátelskému prostředí ratíškovského bazénu a dobrému pocitu při překonávání osobních hranic, jsme si plavání moc užili.

Třeťáci se tedy touto vzpomínkou s plaváním rozloučí, druháci se již těší na příští rok a nové zážitky.

Lekce plavání pohledem žáků III. A

 

https://skolarohatec.rajce.idnes.cz/JAK_JSME_SE_UCILI_PLAVAT/

Please publish modules in offcanvas position.