ZŠ Rohatec - úvod
pátek, 26 říjen 2018 00:00

SPORTUJEME RÁDI

SPORT? …..věnujeme se mu


V posledních letech je stále diskutovaným problémem nedostatečná pohybová aktivita dětí. Místo toho, aby děti vyběhly ven a s kamarády si zahrály na honěnou nebo nějakou míčovou hru, raději sedí někde u počítače, televize, herní konzole. Jediný pohyb, který jim pak zbývá, je v rámci tělesné výchovy ve škole.
Žáci naší základní školy jsou však živým důkazem toho, že se nesportuje jen v hodinách již zmíněného tělocviku. Snažíme se zapojit je i do dalších sportovních aktivit, jimž by se sami buď nevěnovali, nebo k tomu nemají vhodné podmínky.
Živým důkaze je účast našich žáků v pátek 21. září v Hodoníně na školním poháru dračích lodí. Vyhráli i nad prestižními sportovními školami a přivezli si první místo.
Hned ve středu 26. září se skupina dětí již opakovaně zúčastnila přespolního běhu v Hodoníně.
Mimo to je do výuky tělesné výchovy zařazen i plavecký výcvik (2.a 3. ročník), bruslení (4. a 5. ročník), pro sedmáky se organizuje v zimě lyžařský kurz a pravidelně se družstva chlapců účastní školních turnajů ve florbale a malé kopané.
Doufám, že rohatecké děti budou nadále sportovně aktivní a rády se budou zapojovat do různých sportovních her a událostí.

https://skolarohatec.rajce.idnes.cz/SPORT/

Please publish modules in offcanvas position.