ZŠ Rohatec - úvod
čtvrtek, 02 kvě 2019 00:00

CVIČENÍ COPO, aneb první pomoc

Cvičení CO, PO – stejně a přesto jinak

Dne 17. 4. 2019 proběhlo v naší škole cvičení CO, PO, tedy civilní obrany a požární ochrany, což není až tak neobvyklé, jelikož toto důležité cvičení absolvujeme několikrát  ročně. Tentokrát jsme ale mezi námi přivítali studentky 3. ročníku střední zdravotní školy v Kyjově a jejich vedoucí učitelky, díky kterým pro nás teoretické znalosti dostaly konkrétní hmatatelnou podobu a my jsme si tak jejich zásluhou mohli zkusit „práci v terénu“ – tedy nácvik poskytování první pomoci v konkrétních situacích.

Žáci 2. stupně byli rozděleny na stanoviště, na kterých se tak na okamžik stávali zdravotníky a těmi nejdůležitějšími osobami v prvních okamžicích po úrazu popálením, pořezáním, ale také těmi, kteří dokázali člověku téměř bez života díky získaným vědomostem obnovit krevní oběh díky správnému a včasnému provedení masáže srdce.

V další části programu tohoto dne se pak žáci zúčastnili přednášky na téma „Poruchy příjmu potravy“, která byla velmi zajímavá a doplněna o spoustu užitečných odkazů, šokujících informací, ale taky smutných záběrů na osudy nemocných lidí.

Celý den utekl jako voda. Všichni žáci se zaujetím pracovali. Zároveň si také uvědomovali nejen potřebnost těchto znalostí v běžném životě, ale také ohromnou důležitost studia nejrůznějších zdravotnických oborů – ať už na škole v Kyjově či kdekoliv jinde.

                                                                                                                                                             Mgr. Lucie Šaurová

 

https://skolarohatec.rajce.idnes.cz/CVICENI_COPO_-_prvni_pomoc/

Please publish modules in offcanvas position.