ZŠ Rohatec - úvod
čtvrtek, 02 kvě 2019 00:00

SPOLUPRÁCE S SVP HODONÍN

SPOLUPRÁCE SE STŘEDISKEM VÝCHOVNÉ PÉČE V HODONÍNĚ

V úterý 16. 4. 2019 proběhla na naší škole beseda pedagogických pracovníků se zástupci střediska výchovné péče.

Jedná se o středisko, které poskytuje svým klientům dlouhodobou a hlavně bezplatnou službu. Klienty bývají především děti ve věku 3 – 18 let, které mají ať už ve škole nebo v rodině jakékoliv výchovné problémy. Mezi tyto patří zejména záškoláctví, lhaní, sebepoškozování, užívání návykových látek, nebo špatné vztahy v rodině.

Na středisko se může obrátit s radou o pomoc jak škola, tak samotná rodina, popř. lékař. Pracovníci se navíc účastní i výchovných komisí ve školách, na nichž se projednává nevhodné chování problémových žáků.

Pro naši školu je spolupráce s tímto střediskem velmi důležitá, protože díky ní můžeme včas podchytit výchovné problémy některých žáků, popřípadě nasměrovat samotné rodiče, kteří mnohdy pomoc vyhledávají.

                                                                                                                                                                                                                                     Miroslava Veselská

https://skolarohatec.rajce.idnes.cz/Spoluprace_s_SVP_Hodonin/

 

Please publish modules in offcanvas position.