ZŠ Rohatec - úvod
pátek, 14 červen 2019 00:00

NÁVŠTĚVA DIVADLA RADOST

Divadelní představení Krkonošské pohádky

Poslední dubnové dopoledne zamířil zcela naplněný autobus se žáky 3. a 4. třídy od rohatecké školy za kulturními zážitky do brněnského divadla Radost na divadelní představení Krkonošské pohádky.

Po příjezdu do divadla jsme se na pohádku příjemně naladili v Muzeu loutek, kde jsme měli možnost si prohlédnout různé typy loutek a porovnat jejich reálnou podobu s původním kresleným návrhem osvědčených výtvarníků.

Po občerstvení v bufetu nás trojí zvonění svolalo do útulného sálu a představení mohlo začít. Po celou dobu jsme se nechali unášet vtipnými dialogy, písničkami a napínavým dějem spolu s potulnými komedianty, Ančí, Kubou, hajným, lakomým Trautenberkem a jeho kozou, zvířátky z lesa i spravedlivým Krakonošem.

Pohádka se nám všem moc líbila a věříme, že se sem zase někdy podíváme. Jak název divadla napovídá, v Radosti se skutečně rozdává radost.

Mgr. Zuzana Hřivnová a Mgr. Zdeňka Tománková

 

https://skolarohatec.rajce.idnes.cz/DIVADLO_RADOST/

Please publish modules in offcanvas position.