ZŠ Rohatec - úvod
pátek, 14 červen 2019 00:00

DEVÁ´TÁCI V PRAZE

Výlet do Prahy

V úterý 21. 5. 2019 jsme se devátá třída s doprovodem paní učitelky Marcely Hujňákové a panem Hujňákem vydali na třídenní třídní výlet do Prahy. Cesta proběhla v pořádku a po necelých 3 hodinách jsme dorazili na Hlavní Nádraží v Praze. Celou dobu jsme byli ubytovaní v Hostelu Rosemary v Ulici Růžová. První den jsme navštívili Václavské Náměstí, Petřínskou rozhlednu společně se Zrcadlovým bludištěm přes Náměstí Kinských a zpátky po Jindřichově mostu do Hostelu. Další den nás čekala návštěva Senátu Parlamentu České Republiky a Valdštejnského sálu, díky našemu panu starostovi Jarmilu Adamcovi, který nám návštěvu domluvil. Mockrát děkujeme, všichni jsme byli nadšení, že se můžeme podívat do tak krásného místa. Také jsme toho stejného dne navštívili Prašnou Bránu, Karlův Most, Staroměstské náměstí, Orloj, Kostel svatého Mikuláše a Pražský hrad. Za celý pobyt v Praze jsme toho navštívili opravdu moc, z čehož jsme taky byli nadšení. Teď nám zbývá poslední den. A jak se říká, to nejlepší na konec. Nesmím opomenout návštěvu Vyšehradu společně s Vyšehradským hřbitovem. Také jsme mohli nahlédnout do Kasemat. Cesta zpátky domů na Moravu byla opravdu po celém dni bezvadná. Všichni jsme společně poděkovali za uskutečnění našeho krásného a příjemného výletu v Praze. Tak ještě jednou velké díky paní učitelce třídní s doprovodem a panu starostovi.

                                       Za deváťáky Katka Vlachová

 

https://skolarohatec.rajce.idnes.cz/Devataci_v_Praze_2019

Please publish modules in offcanvas position.