ZŠ Rohatec - úvod
úterý, 18 červen 2019 00:00

PROJEKTOVÝ DEN

PROJEKTOVÝ DEN

Ve středu 5. 6. 2019 proběhl opět po roce na naší škole projektový den, během kterého se žáci učí tak trochu jinak než s učebnicí a sešitem v ruce.

Žáci na 1. stupni měkli tento den zaměřený již tradičně na matematické a přírodovědné dovednosti, které u nich rozvíjejí zejména logické myšlení, jež je pro jejich budoucí život velmi důležité a užitečné.

Úkoly řešili ve skupinách vedených zkušenými žáky 9. třídy, kteří se velmi ochotně své funkce „učitelů“ zhostili.

Pro žáky 6. – 8. třídy byly letos připraveny jiné úkoly. Abychom žáky vedli více k samostatnosti, spolupráci, komunikaci a respektu mezi sebou navzájem, musely jednotlivé skupiny žáků zpracovat zadané téma napříč různými obory, s nimiž se běžně ve škole i v životě setkávají.

Dané téma pro letošní rok bylo „OVOCE A ZELENINA“. Šesťáci zpracovali téma Ovoce, sedmáci Zelenina a osmáci v sobě probudili i tak trochu podnikatelského ducha, protože měli za úkol otevřít obchod s ovocem a zeleninou.

Jak jde celé téma zakomponovat do všech vědních oborů? Jednoduše. Vše nám odněkud pochází, od všeho máme různé druhy, lze vypracovat statistiku frekvence nákupu či zájmu o produkt, v dnešní době potřebujeme mnohdy cizí názvy zboží i s kurzem měny při koupi, pozor si musíme dát na alergeny, dokonce můžeme zjistit, které ovoce vede elektrický proud a spoustu dalšího.

Všichni žáci se aktivně svých úkolů chopili a v závěru projektového dne se prezentovali skvělými výsledky.

                                                                                                                                                             Miroslava Veselská

 

https://skolarohatec.rajce.idnes.cz/PROJEKTOVY_DEN_2019/

Please publish modules in offcanvas position.